Press "Enter" to skip to content

Czym jest psychoterapia?

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony i myślałeś, że nie poradzisz sobie z problemami? Jeśli tak to nie jesteś sam. Według http://r5w.pl psychoterapeuta kielce nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, zaburzeniami odżywiania lub rzuceniem nałogu. Są też osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są zazwyczaj destrukcyjne dla człowieka.
 

Czym jest psychoterapia?

Psycholog może wspomóc w rozprawieniu się z problemami. Przez psychoterapię przechodzą osoby w każdym wieku, aby żyć bardziej produktywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. W czasie terapii psycholog używa naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje kilka podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna skonkretyzować jego własne problemy.  Proces ten przebiega na kooperacji i rozmowie. Pacjent ma zapewnione środowisko wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta jest nastawiony neutralnie i nie będzie go w żaden sposób oceniał.  

Razem z psychologiem będziesz działać po to, żeby rozpoznać i wyeliminować wzory zachowania, które nie pozwalają osiągnąć w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko pomaga rozwiązać dotychczasowe problemy, ale uposaża w nowe umiejętności, aby sprawniej radzić sobie z wieloma wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy pójść na psychoterapię?

Z powodu błędnego rozumienia czym jest psychoterapia, wiele osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają rzeczywistość i nie wierzą w mity, to ludzie często czują się zagubieni przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto przezyciężyć strach, ponieważ jeśli poziom życia nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może pomóc. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez długi czas. Inni także mogą odczuwać potrzebę pomocy w przewlekłej chorobie, która ma wpływ na emocje i psychikę. Są też potrzebujący szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z perspektywą rozwodu, samotnością, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *